
Termodezynfektor Euronda Eurosafe 60, otwiera zupełnie nowy świat
Eurosafe 60 to termodezynfektor, który wykonuje mycie wstępne, mycie, płukanie i suszenie w jednym cyklu, eliminując w ten sposób potrzebę ręcznego czyszczenia , zapewniając szybkie doskonałe rezultaty i zmniejszając ryzyko dla personelu dentystycznego. Nazwa 60 pochodzi od pojemnego 60-litrowego zbiornika, który umożliwia termiczną dezynfekcję nie tylko skalpeli, ostrzy czy wierteł, ale nawet prostnic dentystycznych, luźnych narzędzi i pojemników. System suszenia gorącym powietrzem zapewnia całkowite usunięcie wszelkich szczątkowych kropel wody zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektów, w tym pustych.
Jakie są korzyści dla asystenta?
Eurosafe 60 umożliwia użytkownikowi ustawienie 3 preferowanych cykli (czas trwania cykli od 45 min do 75 min) prania i zaprogramowanie do 40: z 40 cykli prania 20 to tryby domyślne, a 20 może zostać skonfigurowanych przez personel medyczny z opcją ochrony hasłem. EuroSafe 60 może być używany przez 30 różnych pracowników, każdy z własnym osobistym kodem dostępu. Poręczny port USB umożliwia eksportowanie danych i zapisów z poprzednich operacji mycia z systemu: ma to zasadnicze znaczenie dla aspektów identyfikowalności i odzyskiwania protokołu sterylizacji.
Oszczędzaj czas… i pieniądze
Walidacja procesu sterylizacji ma bez wątpienia ogromne znaczenie, ale oszczędność pieniędzy nie jest kwestią drugorzędną. Eurosafe 60 pozwala obniżyć koszty, nawet zmniejszając ilość potrzebnego detergentu: około 3 litry wystarczają na pokrycie 120 cykli prania. Co więcej, środek dezynfekujący jest właściwie zbędny, ponieważ to wysoka temperatura prowadzi do dezynfekcji. Zbiornik na detergent został zainstalowany wewnątrz maszyny, zmniejszając w ten sposób ryzyko zanieczyszczenia przez pracowników. Jeśli chodzi o pojemność cyklu mycia, pomimo swojej kompaktowej konstrukcji, Eurosafe 60 jest bardzo pojemny, a jeden pełny wsad odpowiada dwóm autoklawom.
Walidacja, identyfikowalność i odzyskiwanie

Eurosafe 60 dostarcza kompletny raport danych: od pracownika odpowiedzialnego za programowanie maszyny po pełne zestawienie temperatur i cykli prania. Dostęp do tych danych można uzyskać za pośrednictwem portu USB w celu pobrania na komputer lub poprzez natychmiastowe wydrukowanie ich na opcjonalnej drukarce podłączonej do urządzenia termodezynfektor Eurosafe 60.
Całkowite bezpieczeństwo zarówno dla asystentek stomatologicznych, jak i pacjentów
Zadania, które wcześniej były wykonywane ręcznie, można teraz wykonywać lepiej z Eurosafe 60 – bezpiecznie, zautomatyzowanym mechanizmem i skutecznie. Krótko mówiąc, podsumowuje to ogromne zalety tego termodezynfektora, który zapewni doskonałe rezultaty końcowe, jednocześnie umożliwiając zaangażowanie personelu dentystycznego do innych czynności. Pomyśl o tym. Po rozpoczęciu cyklu Eurosafe 60 personel dentystyczny może opiekować się pacjentami w poczekalni, zakończyć rozliczenia, sporządzić harmonogram wizyt lub zadzwonić do pacjentów, aby zobaczyć, jak się czują po operacji. W międzyczasie Eurosafe 60 będzie pracował ciężko w tle, dokładnie i wydajnie kończąc wszystkie fazy mycia wstępnego, mycia, płukania i suszenia, jednocześnie pilnując każdego etapu i zapewniając certyfikowane standardy ochrony dla wszystkich pacjentów.
Podłączenie termodezynfektora
Do kolejnych zalet termodezynfektora należy zaliczyć brak wcześniejszego uzdatniania wody jako, że jest to urządzenie wstępnie myjące i podłączone do sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej.
Pięć prostych zasad czyszczenia narzędzi chirurgicznych
1. Nie dopuść do wyschnięcia brudu na instrumentach
Aby właściwie wyczyścić instrumenty, konieczna jest odpowiednio wczesna obróbka wstępna , aby zapobiec wysychaniu brudu na powierzchni.
W tym celu oraz przy wszystkich innych operacjach konieczne jest stosowanie przez cały czas środków ochrony osobistej (PPE).
Po użyciu narzędzia (zdemontowane i utrzymywane w stanie mokrym) należy spryskać sprayem enzymatycznym i pokryć pianką, sprayem lub żelem specjalnie do tego przeznaczonym.
Nie zaleca się zanurzania narzędzi w 0,5% roztworze chloru lub stosowania jakiegokolwiek innego środka dezynfekującego przed czyszczeniem z następujących powodów
- Może to uszkodzić/korodować instrumenty.
- Środek dezynfekujący może zostać dezaktywowany przez krew lub płyny ustrojowe, stając się w ten sposób źródłem skażenia mikrobiologicznego i tworząc biofilm.
- Transportowanie skażonych przedmiotów w roztworze dezynfekującym może stanowić zagrożenie dla profesjonalistów.
- Może przyczynić się do rozwoju oporności przeciwdrobnoustrojowej na środki dezynfekujące.
- Pomimo ich zdolności do zabijania patogennych mikroorganizmów, środki dezynfekujące mają tendencję do utrwalania brudu białkowego na powierzchni narzędzi, co komplikuje operacje czyszczenia.
2. Używaj wody zdemineralizowanej
Na etapie mycia ważne jest stosowanie wody demineralizowanej (czyli takiej, w której nie ma pozostałości minerałów takich jak wapń, żelazo i magnez, które ją twardnieją), ponieważ:
- oznacza to, że można użyć znacznie mniejszej ilości detergentu.
- twarda woda może zakłócać aktywność enzymów (katalityczną).
- wysoki poziom jonów wapnia/magnezu może blokować aktywne miejsce enzymów.
3. Zwróć uwagę podczas ładowania myjki instrumentów
Podczas ładowania termodezynfektora Euronda Eurosafe 60 należy przestrzegać kilku prostych zasad, aby zapewnić prawidłowe i pełne działanie:
- Upewnij się, że masz odpowiednie akcesoria do załadunku (kosze, w których można schludnie i odpowiednio przechowywać różne materiały).
- Nie przeciążaj koszy, układając instrumenty sprawnie.
- Upewnij się, że wszystkie powierzchnie są wystawione na działanie strumienia wody.
- Otwórz wszystkie zamki błyskawiczne.
- Usuń wszelkie pozostałości piany, żelu i środka dezynfekującego z wsadu (jeśli jest przewidziane w fazie mycia wstępnego).
4. Przestrzegaj aktywnych czasów prania
Przy ustalaniu faz w procesie dezynfekcji powinny one obejmować:
- Co najmniej jedna faza prania wstępnego zimną wodą, trwająca co najmniej jedną minutę. Usuwa wszelkie zabrudzenia organiczne, które nie przywierają do narzędzi, a także pozostałości chemiczne i nawilża odporne zabrudzenia.
- Pranie detergentem trwające co najmniej sześć minut. Ta faza powinna zostać przedłużona, jeśli wymaga tego ilość brudu.
- Przynajmniej jedno płukanie wstępne.
5. Przeprowadzaj codzienną i okresową konserwację sprzętu
Aby zagwarantować jak najlepsze rezultaty, prawidłowe funkcjonowanie i czas użytkowania sprzętu, należy przeprowadzać codzienną i okresową konserwację zgodnie z sugestiami producenta. W każdym razie zawsze powinieneś:
- utrzymuj powierzchnie wewnętrzne w czystości i wolne od kamienia
- codziennie czyścić filtry, dno komory i akcesoria do ładowania
- sprawdź rotację ramion i upewnij się, że dysze nie są zablokowane
- wyczyścić wskaźnik poziomu detergentu
- planować konserwację techniczną co trzy miesiące (lub według wskazań producenta)
